+372 501 7284

 

Põrand Põrand oü meistritelt

põrand

Põrand

Põrand on iga toa või ruumi lahutamatu osa. Mõnel ruumil võib puududa sein või lagi, kuid mitte põrand. Põranda ehitamisel või paigaldamisel on oluline, et põrand ja põranda materjal vastab ruumi kasutus otstarbele.

Põranda materjale on väga laias valikus, isegi esiisade kasutatud muld põrand on ju tegelikult üks võimalik põrandamaterjal. Kuid nüüdisajal me eelistame muld põrandale siiski tänapäevasemat põrandat.

Aluspõrand või põranda karkass võib olla valmistatud mitmeti ja kaetud kõikvõimalike erinevate põrandakattematerjalidega.

Olulisim, et põrand täidab oma funktsiooni on ilus, vastupidav, mugav, ohutu või kõike seda korraga. Põrand on nii sise- kui välisruumil. Välisruumi põrandaks on terrass ja tänavakivi. Põranda katte materjale võib omakorda liigitada mitmeti: kivi põrand, puit põrand või tehis ja naturaalsetest materjalidest. Lisaks põranda kattematerjalile saab liigitada ka kasutuskoha ja funktsioonide järgi spordisaali, lao, tootmispinna, eluruumi põrand. Põrand võib olla ka ajutine ja avatav milleks sobib hästi moodul põrand ehk tõstetav põrand, mille all on lihtne vedada kommunikatsioone ning neid hooldada ja vajadusel ka lihtsalt põrand demonteerida ja taaspaigaldada.

Põranda ehitus

Põranda kasutus on hoone osadest suurim, seega on ka materjalidele ning põranda ehitusele esitatavad tingimused olulisemad.

Põranda ehitus vajab oskusi ja teadmisi kasutatavatest materjalidest ja põranda paigaldus võtetest. Põranda kattematerjal määrab tihti ka juba põranda konstruktsiooni ja aluskihtide arvu ning paigalduse eripärad. Lisaks tuleb arvestada ka muude teguritega milleks võib olla põrandaküte või talvekülm kütmata ruumides.

Põranda ehitus kogemused

Põrand oü on kogemustega põrandate ehitaja. Ettevõte Põrand oü pakub põrandate ehitus teenust nii terviklahendusena kui eraldi teenuseid ja põranda detaile: põrandate ehitus, põrandate hooldus, põranda lihviminepõranda renoveeriminepõranda õlitamine,  põranda materjalid, põrandate paigaldus ja demontaaz. Vajadusel abi projekteerimisel ning vajalike dokumentide vormistamisel.